PCATIZa niecałe 7 godzin będę już siedział w samolocie w drodze do Tel Awiwu (przez Amsterdam, którego niestety nie będę miał możliwości choć trochę zobaczyć). Trzymajcie za mnie kciuki  – mam nadzieję, że nie będzie żadnych problemów i niespodzianek.

A w ramach przygotowań do wyjazdu udało mi się przeprowadzić ciekawy, przynajmniej w moim odczuciu, wywiad z dr Rachel Stroumsą ze Społecznego Komitetu Przeciw Torturom w Izraelu. Zachęcam zatem do lektury.

Tortury a demokracja i praworządność

„W kwietniu 2013 r., podczas warszawskiej konferencji „Prawa człowieka w Izraelu i Palestynie”, miałem przyjemność rozmawiać z dr Rachel Stroumsą – koordynatorem projektów Społecznego Komitetu Przeciw Torturom w Izraelu (The Public Committee Against Torture in Israel; PCATI). Po kilku miesiącach zdecydowałem by powrócić do niektórych poruszonych wówczas zagadnień i zaprezentować organizację i jej działalność szerszej grupie odbiorców.

PCATI założono w 1990 r. w odpowiedzi na ówczesną politykę izraelskiego rządu, który dopuszczał systematyczne praktyki torturowania i nieludzkiego traktowania osób podczas przesłuchań prowadzonych przez Służbę Bezpieczeństwa Ogólnego Izraela (Szabak).

PCATI jest izraelską organizacją ochrony praw człowieka, która przeciwdziała torturom, okrutnemu i nieludzkiemu traktowaniu. Jako niezależny podmiot PCATI wspiera nie tylko Izraelczyków i Palestyńczyków lecz także migrantów zarobkowych i innych cudzoziemców w Izraelu i na palestyńskich terytoriach okupowanych. [dalej]

Reklamy

Tortury a demokracja i praworządność

Obrazek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s